18. krog MXGP | VN Garde-Trentina

Gajser okronal zmagovito sezono s prvim mestom na VN Garde Trentina

Po osvojitvi naslova svetovnega prvaka v elitnem razredu MXGP za leto 2020 v sredo je Hondina ekipa Tima Gajserja sezono zaključila z odliko, saj so osvojili 2-1 za prvo skupno zmago na VN Garde Trentina v razredu MXGP, ki je znova dodaten dokaz bliskovito hitrega, toda nadzorovanega dirkanja.

Z rezultatom 2-1 je Tim nadaljeval niz rezultatov, s katerim se je uvrstil med najboljše tri na šestnajstih od zadnjih sedemnajstih voženj, kar pomeni, da je osvojil četrto skupno zmago v sezoni – to ni uspelo nobenemu drugemu dirkaču. To hkrati pomeni, da je za Hondo dosegel 29 skupnih zmag, dve več kot Andre Malherbe na drugem mestu, in se s tem ustoličil na samem vrhu lestvice legend, ki so vozile ta rdeči dirkalnik.

V prvi vožnji si je z dobrim startom v prvem krogu privozil drugo mesto in nekaj krogov tesno zasledoval vodilnega, nato pa se je odločil izpeljati odlično potezo in prevzel vodstvo. Nekaj krogov je prevozil na mestu vodilnega, a se mu ni uspelo otresti najbližjega zasledovalca, zato se je odločil, da je na tej težavni progi v Trentinu bolje biti v vlogi zasledovalca. Kmalu zatem je postavil najhitrejši krog dirke in ustvaril številne priložnosti za skorajšnji preboj v ospredje. Žal mu teh priložnosti ni uspelo izkoristiti, toda zavedal se je, da bo zmaga v drugi vožnji dovolj za zagotovitev drugega skupnega mesta zapovrstjo na progi, ki jo tako zelo obožuje.

Podobno kot v prvi dirki je Gajser prvi krog zaključil na drugem mestu in prav tako znova hitro prešel v vodstvo. Vendar si je tokrat uspel privoziti občutno prednost in drugouvrščeni se mu ni mogel približati. Večino dirke je ta razlika znašala približno tri sekunde, z naraščanjem krogov pa je naraščala tudi njegova prednost in pred napako tekmeca bila že več kot 15 sekund. To je pomenilo, da se je Gajser razveselil še ene skupne zmage in s tem poskrbel za popoln zaključek neverjetno uspešne sezone.

Na koncu je njegova prednost v prvenstvu presegla 100 točk in je samo še dodatna potrditev tako njegove hitrosti kot njegove vzdržljivosti, saj je na najzahtevnejši točki sezone slovenski dirkač vozil vedno bolje in bolje ter si tako v zadnjih šestih krogih privozil 78 točk pred prvim zasledovalcem.

Letošnja sezona se je začela v marcu, nato je sledil petmesečni premor, uveden je bil nov enodnevni format in trojček na eni stezi, toda #243 je dokazal, da se znajde v prav vsaki okoliščini in se zna uspešno soočiti s prav vsemi izzivi, pri tem pa se zapisal še v zgodovino. Čeprav je začetek sezone 2021 za zdaj še vedno neznanka, se lahko Gajser na oddih znova odpravi kot svetovni prvak v prestižnem razredu MXGP.

Kot sem že večkrat povedal, sem bil izjemno vesel, da sem v sredo že četrtič postal svetovni prvak.

Tim Gajser 243

“Kot sem že večkrat povedal, sem bil izjemno vesel, da sem v sredo že četrtič postal svetovni prvak. Danes je bil moj cilj samo tekmovati in uživati v vožnji. Točno to sem tudi storil in pri tem osvojil letošnjo zadnjo skupno zmago. Ne bi se moglo boljše izteči. Velika zahvala gre moji ekipi, ki se je močno trudila in vložila veliko dela. V marcu smo odvozili dve VN v Matterleyu in Valkenswaardu, ki sta bili uspešni za nas, nato je sledil dolg premor in ob povratniku se nisem počutil najboljše, težko mi je bilo. Zdaj sem v drugem delu sezone znova ujel dobro hitrost, bil sem konsistenten in tako osvojil naslov prvaka.
Prvo današnjo vožnjo sem začel v enakem tempu, toda izgubljal sem veliko sekund v tretjem sektorju, a nisem vedel, kje, kar je pomenilo, da sem izgubil vodilno mesto in nekaj krogov zasledoval vodilnega, preden sem se odločil za napad. Žal ga nisem mogel izpeljati in tako končal na drugem mestu. V drugi vožnji sem dobro startal in hitro prešel v vodstvo, znova sem vozil z enakim tempom, toda razlika je bila tri ali štiri sekunde, zato mi ni mogel tako preprosto slediti. Nato mislim, da je storil napako in privozil sem si veliko prednost, kar je bilo dovolj za osvojitev dirke in skupno zmago, ki je pomenila popoln zaključek sezone.”