OBČUDOVANJA VREDNA

Kariera

scrub king

Poseben stil

Odkar je konca leta 2013 ‘Tiga 243’ pod okrilje vzela ekipa Honde in Giacoma Gariboldija, je bil Gajserjev vzpon meteoren. Zaradi njegovega stila vožnje, si je prisvojil oboževalce in slavo po vsem svetu. Osvojil je niz evropskih in svetovnih prvenstev

ter pri komaj 19 letih postal prvi Hondin zaporedni svetovni prvak v dobi razreda MXGP. Leta 2019 je bil Gajser ponovno okronan za svetovnega prvaka razreda MXGP, tudi tokrat je na poti do tretjega svetovnega naslova podrl številne rekorde.

4 SVETOVNI NASLOVI

EVROPSKI IN
SVETOVNI PRVAK

enormous talent

Prebijanje skozi naslove prvakov

Le dvanajst dni po tem, ko je Tim Gajser dopolnil 19 let, so se mu uresničile sanje, saj je leta 2015 osvojil prvi naslov svetovnega prvaka v razredu MX2. Tiga243 je nedvomno velik talent, napredoval je skozi vse nižje razrede svetovnega prvenstva z osvojenimi naslovi evropskega in svetovnega prvaka, kljub temu pa je bil osvojen naslov svetovnega prvaka v razredu MX2 nekaj posebnega.

Še dve leti pred tem se je družina soočala z možnostjo prenehanja s tekmovanji, tako pa je Tim po 20 letih poskrbel za Hondin prvi svetovni naslov v šibkejši kategoriji. Gajser in Honda sta nadaljevala z utiranjem svoje poti z napovedjo, ki je šokirala marsikoga v svetu motokrosa, in sicer da se bo mladi Slovenec leta 2016 takoj preselil v razred MXGP. Mnogi so dvomili, a Honda in Tiga243 sta verjela v uspeh.

First Slovenian
    EMX125cc European and World ChampionFirst Slovenian EMX125cc European and World Champion

Neustavljivi Gajser

V sezoni rekordov, manj kot leto dni po osvojitvi naslova prvaka v razredu MX2, je Gajser ponovil uspeh in v svoji krstni sezoni v razredu MXGP osvojil naslov svetovnega prvaka. V nasprotju s prejšnjo sezono,

v kateri je naslov svetovnega prvaka razreda MX2 osvojil na zadnji dirki, si je Gajser naslov svetovnega prvaka elitnega razreda MXGP zagotovil že tri dirke pred koncem sezone in s tem v svoji premierni sezoni v MXGP in na Hondi CRF450RW dokazal, kakšen talent je:0

31% trenutne, še nedokončane sezone

Z osvojitvijo drugega zaporednega naslova svetovnega prvaka, tokrat v razredu MXGP, je Gajser postal prvi Hondin svetovni prvak v elitnem razredu po 16 letih, odkar je Fred Bolley zmagal leta 2000. Tako se je pridružil elitni skupini devetih dirkačev,

ki so s Hondinimi motocikli osvojili zaporedne naslove svetovnih prvakov ter še bolj elitni skupini tistih dirkačev, ki so napredovali v močnejši razred ter še vseeno osvajali naslove v naslednjih letih.

L E G E N D
iz legende

v legendo

Gajser je postal Hondin drugi najmlajši svetovni prvak v elitnem razredu, tik za Gregom Albertynom, ki je v kategoriji 250cc zmagal leta 1993. Čeprav sta bila ob osvojitvi naslova bila oba stara 19 let, je bil Albertyn le 61 dni mlajši od Gajserja.